ثبت نام

فراموشی رمز عبور

ارسال مجدد ایمیل فعالسازی

جلالی: احتمال لغو روادید میان ایران و روسیه وجود دارد

سفیر تهران در مسکو از احتمال لغو روادید میان ایران و روسیه خبر داد.

کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در یک کنفرانس خبری گفت که مسکو و تهران ممکن است بر سر لغو روادید میان دو کشور در سال ۲۰۲۳ به توافق برسند و در حال حاضر ایران منتظر پاسخ روسیه به این موضوع است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تاس که پرسید «آیا دو کشور درخصوص لغو روادید در سال جاری به توافق خواهند رسید؟» اظهار داشت: چنین دیدگاهی وجود دارد.

جلالی تصریح کرد: ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران موافق لغو روادید بین دو کشور هستیم و حتی گام‌هایی در این زمینه از جانب خود برداشته‌ایم. ما در انتظار نظر مقامات روسیه هستیم. اگر مسکو مانند ما آمادگی خود را اعلام می‌کرد، می‌توانستیم ظرف مدت کوتاهی رژیم بدون روادید را اعلام کنیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد که ایران این اطلاعات را به طرف روسی رسانده است.

این دیپلمات ارشد ایران افزود: اگر روسیه چنین تصمیمی را در بالاترین سطح اتخاذ کند، ما قادر خواهیم بود در ماه‌های آینده در سال ۲۰۲۳ رژیم لغو روادید را اعلام کنیم. جمهوری اسلامی ایران نه تنها موافق است، بلکه در حال کار روی این موضوع است.

تاس همچنین گزارش داد: تهران همچنین به مسکو پیشنهاد داده است که این روند را با لغو روادید برای تجار و رانندگان که نقش مهمی در توسعه تجارت دارند، آغاز کند.

منبع : ایسنا

تاریخ : 25 بهمن ماه 1401